reiki1  

  reikilogo2


   Ana SayfaİçerikReikiHomeopatiŞifa YöntemleriEnerjiÇakralarAuraÇeşitliİletişim 

 

Reiki

 

 Reiki

 Reiki nedir

 Usui Reiki

 Dereceler

 İnisiyasyon

 Çakralar

 Uygulama

 Sistemler

 Soru-Cevap

 Eğitim

 

 

 

  Reiki inisiyasyonları

 

 

Reiki eğitimi süresince her derecenin bilgilerinin ve uygulama tekniğinin öğretiminin yanısıra, inisiyasyon adı verilen ve her derecede farklı işlevi olan "kanal açma" ya da "uyumlama" işlemi de gerçekleştirilir.

İngilizce'de "attunement" denilen bu işlem, aslında her insanda mevcut olan enerji kanalının açılması, temizlenmesi, belirli yüksek frekanslardaki enerjiyi alabilmesi, özümseyebilmesi ve aktarabilmesi için gerekli olan ayarlamanın yapılması işlemidir. Bunu, 'herhangi bir radyo kanalının net olarak dinlenebilmesi için radyonun ayar düğmesi ile oynanarak yayını en iyi ve parazitsiz şekilde almasını sağlamak' şeklinde açıklayabiliriz.

Reiki'nin 1.derecesinde belirli bir frekansta enerjiyle çalışılması mümkünken 2.derecede bu frekans yükseltilmektedir. Master'lık seviyesinde ise bu kapasite daha da artmaktadır.

Bir çeşit "el vermek" olarak tanımlanabilecek inisiyasyon işleminin, mistik ya da metafizik bir tarafı yoktur ve bilimin elindeki bugünkü imkanlarla görsel olarak ispatı zor dahi olsa yine de teorik temelde bilimsel açıklaması mümkün olan bir işlemdir.

İnisiyasyon her derecede çeşitli adımlarla tekrarlanan bir işlemdir. Reiki semineri ve bilgi aktarımı birden fazla öğrenciye aynı anda verilirken, inisiyasyonlar tek tek ve Master'la öğrencinin yalnız olduğu bir odada yapılır. Her bir inisiyasyon aşaması yaklaşık beş dakika kadar sürer. İnisiyasyon sırasında öğrencinin gözleri kapalı şekilde sakince oturmak dışında yapması gereken başkaca bir şey yoktur.

Aslında yapılan işlem basittir; Master, özel bir frekansta gönderdiği enerjiyle öğrencinin tıkalı ve kirlenmiş enerji kanalını açıp temizledikten sonra çakraların normal dönüşünü sağlamaktadır ve ardından da öğrencinin bir Reiki kanalı olarak evren enerjisinin belli frekanslarını alabilecek ve aktarabilecek ayarlamayı yapmaktadır.

Ancak bu işlem sadece bu konuda yeterli eğitim, bilgi ve deneyime sahip bir Reiki Master tarafından gerçekleştirilebilir.

Reiki inisiyasyonunun tamamlandığı andan itibaren öğrenci, artık bir reiki kanalı haline dönüşür ve istediği an kendine ve başkalarına Reiki verebilir hale gelir.

 Çakralar

 

 © Copyright 2020, Reikilink
www.reikilink.com     info@reikilink.com