reiki1  

  reikilogo2


   Ana SayfaİçerikReikiHomeopatiŞifa YöntemleriEnerjiÇakralarAuraÇeşitliİletişim 

 

Eğitim

 

 Reiki

 Reiki nedir

 Usui Reiki

 Dereceler

 İnisiyasyon

 Çakralar

 Uygulama

 Sistemler

 Soru-Cevap

 Eğitim

 

 

 

  Reiki'yi nasıl öğrenirim?

 

 

Reiki eğitimi almak kendiniz için verebileceğiniz gerçekten doğru bir karardır. Reiki konusunda eğitim ve inisiyasyon alarak bir Reiki kanalı olmak ve hem kendinize hem de ihtiyacı olan başkalarına evrensel enerjinin şifa gücünü aktaracak hale gelmek aslında çok kolay!

 

Herhangi bir Reiki Master/Öğretmen size bu konuda gereken eğitimi verebilir, inisiyasyonunuzu gerçekleştirebilir. Birçok kaynaktan Ülkemizdeki Reiki Master/Öğretmenlerine ulaşabilirsiniz. Yakında sitemizde de ulaşabildiğimiz Reiki Master'ların listesine yer vereceğiz. Böylece güvenebileceğiniz farklı Master'lara da ulaşma imkanınız olabilecek.

 

Ancak şu anda da doğru bir kaynaktasınız; Bu sayfaların hazırlayıcıları Türkiye'nin ilk Reiki Master'larıdır ve 30 yıla yaklaşan bir tecrübeyle her derecede Reiki eğitimi ve inisiyasyonları vermektedirler; master@reikilink.com adresine mail atarak sizinle irtibata geçilmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Reiki eğitimleri grup halinde verilebildiği gibi, sizin zamanınıza uygun tamamen kişisel özel eğitim de verilebilmektedir. Reiki eğitimi almak için herhangi bir ön şart gerekmez ve her yaş için uygundur.

 

Birinci Derece Reiki eğitimi ve inisiyasyonu yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bu eğitim süresince gerekli ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması, çakraların açılması yapılmakta ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki birinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu eğitim ve inisiyasyon sonrasında Reiki kanalı haline gelinir ve hem kendinize hem de başkalarına Reiki verebilirsiniz.

 

İkinci Derece Reiki eğitimi ve inisiyasyonu da yaklaşık 5 saat sürmektedir. İkinci derece eğitimi için daha önce birinci derecenin alınmış olması gerekir. Bu eğitim süresince gerekli ikinci derece bilgilerini içeren ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması tekniği, çakraların dengelenmesi, sembollerle çalışma ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki ikinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu derecede Reiki enerjisinin gücünü arttırma, mental çalışma, uzaktan şifa gönderme yetileri kazanıldığından Reiki'nin şifa gücüne kanallık eden pek çok kişi için yeterli görülmekte ve Reiki'nin öğreti boyutundaki tüm bilgisine sahip olunduğundan Reiki pratisyeni şifacı olarak çalışma imkanı sağlamaktadır.

 

İkinci derecenin eğitimini almak için birinci derecenin de aynı Master'dan alınmış olması gerekmez.

 

Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur. Özellikle Master sembolünün kullanımı, rehberlerle çalışma, teşhis ve tedavisi tıbben çok zor ve çaresiz hastalık ve rahatsızlıklara yönelik spesifik şifa teknikleri gibi özel uygulamalar üzerinde çalışılır. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Kişisel Master sertifikası da verilmektedir. Bu dereceye sahip olan Master, en zorlu vakalarda dahi başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olur ancak Reiki eğitimi ve inisiyasyonu veremez.

 

Üçüncü Derece/ Master-Öğretmenlik Reiki eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur. Master/Öğretmenlik için Eğitimi verecek olan Master'ın adayda gereken potansiyeli görmesi, yaşantısında Reiki'nin önemli bir yer tutacağına inanması ve eğitim için kabulü gerekir. Bu eğitim süresince aday Master olarak inisiye edilir ve inisiyasyon yöntemi öğretilir. Ayrıca defalarca farklı derecelerin inisiyasyonlarına katılır, kendisi de farklı derecelerin inisiyasyonlarını Master'ının denetiminde gerçekleştirir. Bunların yanısıra her derecenin teorik ve pratik eğitimlerinin verilmesinde asistanlık yapar, eğitim akışı ve yapısı konusunda yeterliliğini geliştirir. Eğitim süresi boyunca farklı türlerdeki hastalık ve rahatsızlıklar üzerinde de Master'la birlikte tedavilere katılır, teşhis ve tedavi deneyimini arttırır. Master adayının kişisel gelişiminin hedeflendiği eğitim süreci sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Master/Teacher sertifikasına hak kazanır. Bu dereceye sahip olan Master, her türlü tedavi için çalışabildiği gibi, artık her derecede Reiki eğitimi verebilir, inisiyasyonlarını yapabilir, sertifika verebilir.

 

Eğitimler İstanbul'da yapılmaktadır. Ancak yaz aylarında İzmir'de de eğitimler verilebilmektedir. Bazı özel durumlarda ilk iki derece için uzaktan inisiyasyon yapılabilmekte ve online eğitim gerçekleştirilebilmektedir. Bir çok ticari kuruluş ve master bunu kolay ve masrafsız bir yol olarak tercih etmekte ise de bunu yapanların çok yetersiz kaldığını görmekteyiz. Bizim uzaktan inisyasyonumuz kesinlikle etkili olmakla birlikte bunu çoğunlukla tercih etmediğimizi ve master'la birebir çalışmanın yerini tutmayacağını, bir ömür yaşanacak bir deneyimin zorunlu olmadıkça ucuzlatılmaması gerektiğini düşünmekteyiz. Master'lığın dahi uzaktan verilmesi ise Reiki'nin bu gün nasıl bir pazarlama aracına dönüştürüldüğünü göstermektedir.

 

Kendiniz ve yakınlarınız için yepyeni bir dünyanın kapılarını açacak bir adımı atmak ve Reiki ile tanışmak için size ulaşabileceğimiz telefon ve e-mail'inizi belirteceğiniz bir e-mail göndermeniz yeterli olacaktır.

 Reiki

 

 © Copyright 2020, Reikilink
www.reikilink.com     info@reikilink.com