reiki1  

  reikilogo2


 Ana SayfaİçerikReikiHomeopatiŞifa YöntemleriEnerjiÇakralarAuraÇeşitliİletişim 

 

Reiki

 

 Reiki

 Reiki nedir

 Usui Reiki

 Dereceler

 İnisiyasyon

 Çakralar

 Uygulama

 Sistemler

 Soru-Cevap

 Eğitim

 

'EN' sembolü

 

 

 

 

 

 

Kundalini ve Gurular

Aborijinler

Ego

Konfüçyüs

Niyetin gücü

Reiki'nin üç temel taşı

Sevmek

 

 

EN' sembolü

'Fusion Reiki' Sembolü

 

 

 

EN sembolü, son günlerde tartışma gruplarında sıkça dile getirilen ve bazı masterların 1. Derece Reiki inisiyasyonlarında öğrencilerine öğrettikleri bir semboldür. Sıkça sorulan soru "Bize böyle bir şey bize öğretilmedi, eksik bir şey mi kaldı?" şeklindedir. Reiki disiplininde 1. Derecede hiç bir sembol yoktur. EN, Reiki'den bağımsız olarak Japon kültüründe genelde bizim "nazar boncuğu"nun inanılan işlevine benzer bir etki yaratmak üzere geliştirilmiş bir koruma sembolüdür ve herhangi bir şifa tekniği ile bağlantısızdır. Bu nedenle bir inanç sembolü olduğu söylenebilir. Bazı master'lar bunu ekstra bir kişisel koruma yardımcısı olarak vermektedirler ancak düzenli kişisel reiki uygulaması zaten  EN'in yarattığı düşünülen etkiyi fazlasıyla sağlamaktadır. Bu nedenle Reiki eğitimlerinde verilmesi gerekli görülmemektedir.

 

En Japonca'da daire anlamına gelir ve eğer bu sembolü kullanmak isterseniz genel koruma-korunma amacı ile kullanabilirsiniz.

 

Bu işareti kullanabilmek için diğer semboller gibi uyumlanmaya gerek yoktur. EN şifa öncesi-sonrası kullanıldığı gibi, günlük yaşamda korunma için de kullanılabilir. Kendine güven sağlamak, kendini kontrol, sükunet ve barış için kullanılabilir. Bu sembol diğer tüm sembollerde olduğu gibi her zaman şartsız sevgi ile kullanılmalıdır. Meditasyon durumunda, daire çizerek veya çevrenizde bir silindir ya da küre oluşturarak kullanılabilir. EN sembolünün koruyucu gücünün sizi, Reiki verdiğiniz kişiyi veya bulunduğunuz odayı, binayı vs. içine aldığını düşünün. Aynı zamanda kalp çakranızı açarak sevgi gönderin. Bu işareti günlük yaşamınızda sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.

 

 

Çeşitli ana sayfasına dönmek için tıklayın

 Çeşitli

 © Copyright 2020, Reikilink
www.reikilink.com     info@reikilink.com