reiki1  

  reikilogo2


   Ana SayfaİçerikReikiHomeopatiŞifa YöntemleriEnerjiÇakralarAuraÇeşitliİletişim 

 

Reiki

 

 Reiki

 Reiki nedir

 Usui Reiki

 Dereceler

 İnisiyasyon

 Çakralar

 Uygulama

 Sistemler

 Soru-Cevap

 Eğitim

 

 

 

  Aura nedir?

 

 

Aura , Yunanca’da ‘soluk’ anlamına gelen ‘avra’ kelimesinden gelmektedir.Aura, canlıların bedenini saran yüksek enerji yüklü alana verilen addır ve bedenimiz üzerinde yaklaşık 3 mm.lik bir manyetik alan oluşturur. Biz buna evrensel enerji alanı diyoruz. Bu enerji alanının madde ve tüm cisimler üzerinde düzenleyici bir etkisi vardır. Aura normal insan gözü tarafından algılanamaz; ancak duyuların geliştirilmesiyle çıplak gözle görülebilmesi mümkündür.

İnsanın enerji alanı gücünü sürekli olarak evrensel enerjiden alır ve kullanıldıkça yerine yenisi konulur ve çoğalır. Evrensel enerjiden kendimizi beslemek ve böylece ışık saçan bir varlığa dönüşebilmek için istediğimiz kadar alabiliriz.

1900 yılından beri bir çok bilim adamı yaptıkları tıbbi araştırmalar sonucu aurayı keşfetmiş ve onun yardımıyla bir çok hastalığı teşhis edebilmişlerdir.

Kendi auranızı nasıl görebilirsiniz?

Loş bir odada rahat bir koltuğa oturun. Ellerinizi hızla 20 saniye kadar birbirine sürtün; ellerinizi avuçlarınız birbirine bakacak şekilde 5 cm kadar aralıklı tutun. Aralığı bozmadan ellerinizi ileri geri oynatmaya başlayın. Bu arada avuçlarınızın arasına gözlerinizi odaklamadan bakmaya başlayın. Auranız soluk renkli bir duman seklinde görünmeye başlayacaktır. Bu çalışmayı sıkça tekrarladığınızda, aurayı çok daha süratli görebildiğinizi fark edeceksiniz. Bu durumda artık ellerinizi birbirine sürtmenin gereği kalmaz ve sadece aurayı görmeye konsantre olmanız yeterli hale gelir. Bu yolla vücudunuzun diğer uzuvlarının da aurasını görebilirsiniz. Sağlıklı aurada çeşitli renkler göreceksiniz.

Başkasının aurasını nasıl görebilirsiniz?

Auranızı görmeye alıştıktan sonra başkalarının da aurasını görebilirsiniz. Bunun için gene loş bir ortamda aurasını görmek istediğiniz kişinin yaklaşık 2m uzağında durarak gözlerinizi odaklamadan bakın ve aurayı görmeye odaklanın. Bir süre sonra kişiyi çevreleyen duman şeklinde haleyi fark edeceksiniz. Bunu değişik kişilerde deneyerek tecrübenizi arttırabilirsiniz; Pek çok kişi oldukça sağlıksız bir yaşam sürdürdüğünden auraları çok dar, kırıklı ve gri renkli olur. Ancak ruh ve beden sağlığı yerinde ve hayat dolu kişilerde auranın geniş, kesiksiz ve renkli olduğunu göreceksiniz. Yapacağınız pratikler, zamanla karşınızdakinin sağlık durumu ve rahatsızlık bölgeleri ile ilgili fikir sahibi olmanızı sağlar. 

Eterik beden nedir?

Eterik beden şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer ve hayat enerjisini mide çakrası yoluyla güneşten, ve kök şakra yoluyla dünyadan  alır. Bu enerjiyi depolayarak çakralar ve kozmik enerji taşıyan 350.000 görünmeyen enerji odaklarına dağıtır; bunlar da bu enerji ile sürekli olarak fiziksel bedende akan enerji  şebekesini besler.

Organizmanın enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmışsa, eterik beden aşırı enerjiyi çakralardan ve deri gözeneklerinden dışarıya verir. Gözeneklerden çıkan enerji akımı 5 cm. kadar uzakta durur ve auranın bir parçası olan eterik aurayı oluşturur. Bu ışınlar fizik bedeni koruyucu bir tabaka gibi kuşatır. Hastalık yapıcı mikropların ve zararlı maddelerin bedene girmesini engeller ve aynı anda çevreye sürekli bir yaşam enerjisi yayar.

Bedenin doğal ihtiyaçlarıyla uyumlu olmayan bir yaşam tarzı (stres, sağlıksız beslenme, aşırı alkol, nikotin ve ilaç kullanımı) ile birlikte olumsuz düşünceler ve duygular da eterik yaşam gücünü harcayıp enerji yayılımının kuvvetini ve yoğunluğunu azaltır. Böylece aurada bir takım zayıf bölgeler oluşur. Usta biri auradaki bu hastalık yapıcı mikropların bedene girmesine neden olan gedikler ve çatlakları görebilir. Ayrıca, yaşam enerjisi bu çatlaklardan dışarı sızabilir. Bu yüzden eterik beden sağlık aurası olarak da bilinir ve hastalıklar daha ortaya çıkmadan yapılan bir eterik beden taramasında teşhis ve tedavi edilebilirler.

 

 

 Reiki

 

 © Copyright 2020, Reikilink
www.reikilink.com     info@reikilink.com